Dekoracje z glinki część 1

niedziela, kwietnia 07, 2013

No i stało się nareszcie! Spokojny wieczór i trochę czasu na uzupełnienie blogowych zaległości. Tak jak obiecałam, pokażę Wam w jaki sposób przygotować dekoracje z glinki samoutwardzalnej (można także użyć masy solnej, papier mache, itd.). Jeszcze tylko przygotuję sobie pyszną herbatę i zaczynamy!

...

Co będzie potrzebne:
- masa plastyczna: papier mache, masa solna, glinka, gips
- wałek
- koronki, stemple
- przyrządy do modelowania masy plastycznej
- foremki, wzoryWykonanie takich ozdób jest niezwykle proste i przynosi wiele radości. Szczególnie, jak pracuje się w towarzystwie.


Masę rozgrzewamy w dłoniach, rozwałkowujemy na pożądaną grubość. Wycinamy kształty i odciskamy wzór. Masę odkładamy do wyschnięcia, regularnie odwracając ozdoby z jednej na drugą stronę, aby były proste. Jeśli chcemy aby nasze ozdoby wisiały na sznurkach, musimy zrobić dziurki od razu, gdy są jeszcze mokre.

Kiedy ozdoby już wyschną, możemy pomalować je farbami akrylowymi. Ja pomalowałam swoje na biało.Po wyschnięciu ozdoby są na tyle twarde, że można poddać je zabiegom kosmetycznym za pomocą papieru ściernego. Tak zrobię w przypadku etykietek, które przygotowałam z myślą o wiklinowych koszach albo pudłach.


Jeszcze trochę pracy będzie wymagał również aniołek:You Might Also Like

1 komentarze

  1. Bardzo fajne, zapraszam na mojego bloga.

    suoegrog.blogspot.com :)

    OdpowiedzUsuń