Planowanie ślubu i wesela

wtorek, października 13, 2015

To prawda, że internet kipi poradnikami na temat planowania ślubu i wesela. Wyszukiwarka proponuje nam w tym temacie dziesiątki różnych stron internetowych, portali ślubnych czy fanpage'ów. To NIE będzie kolejny wpis o tym jak należy planować wesele.
 Zdjęcia wykonali Gosia i Grzesiek z DreamEye Studio

Podzielę się tym, co mi i K. sprawiło trudności, oraz z czego trzeba zdawać sobie sprawę przed weselem, na co zwrócić uwagę.

Kwiatami, bukietem i przepiękną ceremonią zajmowała się Paulina z Flower&Glass

1. Duże wesele to duży stres - setka oczu zwrócona w twoją stronę to nie lada ciężar. Nagle okazuje się, że przejście po 12 metrowym pomoście jest dużym wyzwaniem, dochodzi suknia, buty, robi się bardziej ciasno od dekoracji i kwiatów, no i ten upał... I za chwilę stworzysz związek małżeński... I ... ufff... ważne że idziesz.

2. Diabeł tkwi w szczegółach
Jeśli robisz duże wesele i chcesz, żeby goście też dobrze zapamiętali to wydarzenie, poświęć planowaniu wesela i ślubu sporo czasu. Zawsze będzie coś o co możesz dopytać organizatorów. Ja upewniałam się co do najmniejszych szczegółów a i tak okazało się, że czegoś brak. Co prawda goście nie zauważyli, nikt nie zauważył, tylko ja. Jeśli organizujesz ślub latem upewnij się czy tort będzie dowieziony w odpowiednich warunkach, obejdzie się bez ślizgu na podłogę :) (Pamiętam moje weselne koszmary, które zaczęły się miesiąc przed ślubem. Jednym z nich był właśnie tort tańczący na parkiecie). 


3. Wymagaj tego za co płacisz
Ważne jest, aby sięgać po to co ci się należy. Organizatorzy czasem lubią oszczędzać na drobnostkach. Unikniesz takich wpadek świadomie wybierając dom weselny, na podstawie analizy opinii i ocen klientów.


4. Lepiej wcześniej niż za późno
Organizacja wesela ma różne etapy. Zaczynasz od ogółów, sali, orkiestry... a kończysz na odcieniu pomadki i weselnym manicure. Jeśli zaczniesz organizację wcześniej i podzielisz pracę na etapy, łatwiej dopniesz wszystko na ostatni guzik. A wiadomo, jeśli jesteś lepiej przygotowany przeżywasz mniej strachu przed ewentualnymi niepowodzeniami. Jeśli wszystko jest dograne, w dniu wesela możesz tylko odbierać emocje i wrażenia, na które pracowałeś/aś przez ostatnie miesiące. Możesz być świadkiem jak maszyna, którą przez ostatni rok napędzałeś, daje owoce w postaci wspaniałej atmosfery i wspomnień 
5. Nie dogodzisz wszystkim
Nie dogodzisz... i nie musisz!
To jest twój dzień. Jeśli nie chcesz śmiecić i wypuszczać setki balonów w powietrze to nie musisz tego robić. Nawet jeśli twój wujek uważa że byłoby to wspaniałe.6. Weź oddech
Chociaż jest to bardzo trudne, zatrzymaj czas na chwilę. Dzień ślubu przychodzi powoli, ale kiedy już to będzie ten dzień, bardzo szybko umyka. Ciężko zatrzymać się na chwilę i spojrzeć z dystansem na piękno wokół. Mi się udało podczas ślubu. Obróciłam się za siebie, zatrzymałam czas i nagle zauważyłam, że wszędzie jest bluszcz, niebo jest nadzwyczaj błękitne, mama płacze, kwiaty zaczęły bardziej pachnieć... I to są wrażenia, które ze mną zostały, kadr wycięty z najpiękniejszego dnia w życiu.

7. Podsumuj od razu
Porządkowanie spraw organizacyjnych po weselu jest kłopotliwe, ale zrób to od razu. Jeśli nie wyślesz filmiku z tańca twojemu nauczycielowi od razu, później już prawdopodobnie nie zobaczy jak ci się noga powinęła w drugim takcie ;)

8. Deleguj zadania
Ślub wiąże się ze sporymi wyzwaniami jeśli chodzi o organizację, a jeśli dołożysz do tego przyjęcie weselne, to pracy będzie dużo więcej. Naucz się delegować zadania i prosić o pomoc. Mimo tego, że wiesz, że i tak wszystko zrobisz najlepiej - nie rób tego sobie, nie zostawiaj wszystkiego na swojej głowie.


Auto taty to Fiat 600 Multipla

Zdjęcia powyżej wykonali Gosia i Grzesiek z DreamEye Studio

Poniżej fotorelacja dzięki Paulince z Flower&Glass
You Might Also Like

0 komentarze